| vRemi a întrebat:

Ce parere aveti de cartea Mein Kampf de Adolf Hitler? Este grea?

5 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Este o carte extrem de interesanta si nu este deloc grea!

| fadnox a răspuns:

Da, aproape un kg

| CosminC86 a răspuns:

Salut! Am citit cartea, mie nu mi se pare extraordinar de grea insă instinctul îmi spune că nu e cartea originală scrisă cuvânt cu cuvânt de Hitler. Cred ca are nişte "mici" modificări. (scrisă de învingatorii din al doilea război mondial)

| camy417 a răspuns:

Am inceput azi sa o citesc. nu am reusit sa citesc foarte mult, recunosc, dar mi se pare destul de usor de citit. oricum, fiecare cu impresiile lui.
daca intentionezi sa o incepi...
http://www.slideshare.net/Alexey870/mein-kampf-in-limba-romana

| Tanase_Diana_1982 a răspuns:

Buna! Eu am citit aceasta carte.Si nu este grea(pentru mine)Dar conteaza cultura ta. Funda?