| LanaDelRey1975 a întrebat:

Ce parere aveti de cartea nymphette_dark99 merita citita?

7 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

O recomand pe Cristina, chiar daca n-am publicat niciodata la aceeasi editura. Prefer sange satanic ce-i drept dar mi-a placut stilistica de la nymphette. Fata scrie foarte bine si asta se vede (recenziile sunt foarte bune). te va soca probabil pe alocuri, dar asta e scopul volumului. Il recomand in primul rand pentru ca face parte din generatia care a venit si a aratat ca romanii nu scriu doar chestii banale si siropoase.

| wolder a răspuns (pentru TheAce):

As vrea sa citesc de la ea dar mi-e ca dau banii degeaba pe carti. O prietena apropiata nu a fost deloc impresionata de cartile acestea plus ca i se parea ca in mintea scritoarei era un singur lucru: "daca injur in carti sigur vor avea succes"
Eu si acea prietena avem gusturi foarte apropiate, deci nu stiu ce sa fac.

| TheAce a răspuns (pentru wolder):

Cred ca e important sa ne exprimam cum dorim, mai ales in literatura. Si eu am ''injurat in carti''. E un proces, e mai mult decat pare la prima vedere. Traim vremuri post-moderne, asta nu inseamna ca un volum poate avea succes doar cu injuraturi. Literatura romana nu mai e pasiva, a inceput sa prinda curaj, e non-comformista, e indrazneata. Sunt vremuri bune.

| wolder a răspuns (pentru TheAce):

Crezi ca gasesc macar una de-a ei online?

| TheAce a răspuns (pentru wolder):

Habar n-am. Sincer sper sa nu (asa cum muzicienii sunt suparati pe music sharing, asa si scriitorii, munca e munca, stii cum e). Poate pe site-ul herg benet, altundeva nu-mi explic.

| Geass a răspuns:

Are o poveste banală, scrisă de o grasă şi cu o copertă făcută în Paint, tu ce crezi?

| TeeaCup a răspuns:

Un mare rahat si o pierdere mai mare de timp.