| Darius_Serban_1995 a întrebat:

Ce parere aveti de Jocurile Foamei? Merita citita?

Răspuns Câştigător
| luce20022 a răspuns:

Cartea e geniala! E o combinatie dintre SF, aventura si cu mici scene de dragoste pe alocuri. Si DA, cu siguranta MERITA CITITA. Vreau sa precizez ca e si de 100000...00 mai buna decit filmul. Filmele sunt jalnice in comparatie cu cartile.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Da se merita citita orice carte fiindca iti va largi orizontul cultural iar aceasta carte are un subiect bun.

| William a răspuns:

De ce sa citesti cartea cand poti vedea filmul?

| Alcyon a răspuns:

Cartea-i mai buna decat filmul. Daca-ti plac romanele distopice, merita citita.

| peperonies a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, din poza aia nu pare ca stii ce sunt alea jocurile foamei...

| Sadic a răspuns:

Slăbuţ

| LeeMinHo00 a răspuns:

Nu am citit cartea dar am vazut filmul si e frumos.

| LeZizu a răspuns:

Filmul, partea 1, mi s-a parut oribila si asta m-a facut sa nu ma uit la nici celalalte parti sau sa citesc cartile. Am auzit multe persoane carora le-a placut.

| muffinXXL a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

| Doricutzu110 a răspuns:

Am văzut filmul și am citit și cartea și pot spune că romanul e mult mai bun decât filmul. Când vezi filmul vezi imaginea pe care alții au văzut-o când au citit cartea, nu e imaginea pe care ai putea tu să ți-o imaginezi citind-o.