| RMG a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea "ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi "? merita citita? despre ce este vorba in ea?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca merita, e una din operele de valoare a literaturii romane.

| grab a răspuns:

Depinde de varsta.
daca esti la liceu, da, merita.
daca esti major, ai putea sa gasesti hartie igienica mai de calitate la carrefour, ceva parfumat si soft cu 4 straturi.

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Deşi la început mă cam plictisea pe parcursul actiunii devenisem obsedată de cartea asta.

| DavidOsam a răspuns:

Merita citita pentru ca o sa te asculte la scoala, dar e si frumoasa.

| AndrrreaDeea a răspuns:

E o carte obligatorie la liceu, dar e putin plictisitoare daca nu intelegi firul narativ, inca de la inceput si te gandesti la alte lucruri.