| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre cartile de dezvoltare personala/motivationale? Sunt bune sau sunt prostii?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt bune daca si aplici ce citesti.

| Mayar a răspuns:

Eu chiar ma mir cum au altii rabdare sa le citeasca si mai ales sa puna in practica ceea ce scrie acolo. Am incercat si eu sa citesc, dar nu am putut ajunge prea departe : mi se parea ca autorul se invarte in jurul cozii, spune lucruri pe care deja le stiam sau erau logice, nu mai erau necesare a fi pomenite - pe care le analizeaza pana iti vine rau.

Asa ca parerea mea e urmatoarea : pierdere de timp si de nervi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca sunt utile...dar nu e suficient sa citesti 100 de carti de profil daca nu pui in practica sfaturile. Daca nu actionezi in sensul indicat, degeaba citesti.

| Regedesubmunte a răspuns:

Da, sunt bune, recomand!

| WorldTraveler2553 a răspuns:

Sunt foarte bune după părerea mea, mai ales dacă ai o personalitate care necesită motivație! Și poate situațiile din acea carte nu vor corespunde 100% cu viața ta, dar îți vor da un impuls pozitiv și foarte bun pentru viitor, pentru obiceiurile tale.