| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartile motivationale? Si daca ati citit, ce carti recomandati? Vi se par folositoare sau sunt doar vrajeli? Cunoasteti persoane care si-au schimbat viata invatand din carti de genu'?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daa! chiar cunosc si le recomanda. Depinde si ce tip de carti citesti, eu acum citesc o carte despre comunicare care mi se pare destul de interesanta, nu stiu cat 100% e adevarat, unele lucruri mi se par exagerate dar da, in general recomand.

| minrest a răspuns:

Sa zicem ca noi doi suntem sudori, si amandoi vrem sa progresam in cariera, si in general. Tu citesti 10 carti motivationale, iar eu citesc tot 10 carti, dar 4 de sudura, 2 de fizica, 2 de psihologie si 2 de economie, toate 10 adecvate nivelului meu de intelegere, oricare ar fi acela. Ce crezi, dupa lectura celor 10 carti, care dintre noi a realizat o dezvoltare personala mai mare?

mira
| mira a răspuns:

La anii adolescentei unele dintre ele pot contribui la formarea ta.Ca sa-ti fie folositoare ai nevoie si de discernamant.

| GdX a răspuns:

Cartiile si speakerii motivationali sunt o prostie. Doar un om cu un intelect si o minte fragila, fara incredere in el, ar asculta ce mint aia acolo. Sunt un fel de mascarici care iti ia banii.

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna!
Eu recomand cartile motivationale scrise de Eckhart Tolle si de Louise Hay.
Lectura frumoasa!

| Roxin a răspuns:

Buna!

Motivatia este perceputa diferit de fiecare dintre noi. Si eu as putea sa iti dau sute de exemple si cuvinte prin care sa te motivez, dar doar tu decizi daca iti sunt folositoare sau nu. Sunt carti generale, cu situatii generale.
Nu iti ramane decat sa incerci si dupa prima carte, vei stii daca ai nevoie de asa ceva sau nu.

O zi buna!