| troleibuz a întrebat:

Ce parere aveti despre citirea rapida? Care e maximul de cuvinte pe minut pe care am putea sa-l citim si sa si intelegem ce citim daca ne-am antrena?

12 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Nu este cazul tau.
Abia daca stii sa citesti normal.

| troleibuz explică (pentru Digikey):

Exemple? Vad ca ma jignesti la multe intrebari desi nu te-am observat pe site pana acum. Cine esti mai exact? Ce conturi mai ai?

| Digikey a răspuns (pentru troleibuz):

Pai esti de o luna si jumatate pe aici eu sunt de 8 luni si zici ca nu prea m-ai vazut pe site.
Inteligent nu?

| troleibuz explică (pentru Digikey):

Nu te-am observat deloc. Ce legatura are cu inteligenta mea faptul ca nu te-ai remarcat cu nimic in ochii mei? Nu stiu cine esti si ce vrei? Vreun fanatic religios? Voua nu va citesc numele ca nu ma interesati. Doar pe danut il recunosc dupa GIF.

| Digikey a răspuns (pentru troleibuz):

Tot nu te-ai prins.
Las-o balta.

| troleibuz explică (pentru Digikey):

Si tu dai bir cu fugitii cand ti se cer argumente la jigniri prostesti, nejustificate?

| Digikey a răspuns (pentru troleibuz):

Citesti dar nu intelegi.

| troleibuz explică (pentru Digikey):

Explica-mi. M-ai jignit ieri la cateva intrebari. Dar eu nu te-am vazut niciodata. Nickname-ul si poza nu imi sunt cunoscute. Cine esti? Ai alte conturi?

| troleibuz explică (pentru Digikey):

Daca nu poti sa-mi explici de ce ma jignesti copilareste. Macar ofera exemple concrete. Unde nu am inteles ce am citit? Ce forma de gaslighting e asta? Sau arunci vorbe fara motiv pe care nu ti le poti explica nici tie? Ce sens are comportamentul tau? Daca esti de la categoria religie e dezamagitor. Ar trebui sa fii un om mai bun de atat.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Prefer cititul în stil clasic, fără grabă, fără utilizarea a nu știu ce tehnici de citire încrucișată, pe verticală ș.a.m.d salvatoare de timp, dar care fură plăcerea cititului și-l transformă într-un act pur mecanic și pe om îl reduce la un scanner uman.
Oamenii care citesc și scriu mult de obicei citesc mai rapid, deoarece sunt obișnuiți cu cuvintele fără te mai miri ce tehnici. Deci, citit și scris. Că tot suntem pe un forum.

| Antonia919 a răspuns:

Păi fiecare citeste diferit, unii mai repede, alții mai încet, nu e un număr anume de cuvinte.Degeaba citesti repede daca nu ai reținut nimic!

| Antonia919 a răspuns (pentru Antonia919):

Ma refer daca trebuie sa înveți pentru o lucrare la scoala sau pentru diferite lucruri