| Junseng a întrebat:

Ce părere aveți despre operele literare ale lui Aldous Huxley?

2 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Eu am citit, dintre cărțile lui Aldous Huxley, doar "Minunata lume nouă". E o distopie interesantă, foarte bine scrisă, și care oferă unele teme de meditație insolite. Recomand!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura operă pe care am citit-o a fost "Minunata lume nouă". Mi-a plăcut, deși a fost cam scurtă, iar finalul abrupt, dar înțeleg de ce l-a făcut așa. Nu am citit întreg comentariul, dar s-ar putea să aibă dreptate.