| Sadic a întrebat:

Ce părere aveţi despre poeziile lui William Blake?

8 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Sunt foarte frumoase.Pe mine una ma ating la inima.Dar tu?

| Sadic explică (pentru AirănMeidăn):

Pot să spun că este unul dintre cei mai buni, din păcate nu prea este cunoscut în zilele noastre, cel puţin în România.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este considerat cel mai mare artist al Angliei, un cumul de calitati ce a modificat cultura perioadei sale. Poeziile lui sunt apreciate pentru expresivitate si creativitate, cu puternice teme filosofice si mistice. Ca poet era vazut ca un ciudat si un excentric, dar capodoperele lui au ramas inegalabile si stralucitoare. Poemele lui au fost influentate in mare parte de miscarea romantica si pre-romantica. Total opus bisericii anglicane, parerile si opiniile lui au starnit controverse si neliniste in cercurile artistilor sec 18.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place doar ca pictor. in scris nu il cred

| ChrisNemo a răspuns:

Tiger,tiger :-).

| anonim_4396 a răspuns (pentru ChrisNemo):

Red Johnwinking

| KulcsarT a răspuns:

Sunt foarte bune si frumoase.

| Madalina21818 a răspuns:

Sunt foarte bune m-au impresionat foarte mult,, le citesc inca si acum