| Ceva123 a întrebat:

Ce parere aveti despre povestile fantastice scrise de autorii zilelor noastre? si:
Ce parere aveti despre autorii de pe site-urile de scriere gen wattpad care abordeaza fantasticul (dupa parerea mea) fara originalitate.

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Nu cred că se cuvine să-i numești pe viermii ăia autori. Ar fi o jignire adusă termenului.
Majoritatea, aprape toți, sunt doar niște plozi agramați care și-au descoperit așa zisul talent literar după ce-au citit 2-3 cărți de căcat de genul Twilight sau orice altă mizerie cu vampiri/adolescenți. Fix ca maimuțoii ăia de 13 ani care se iau la trânte după ce se uită la wrestling.
Nu-s nici autori, nici măcar oameni care scriu. Sunt niște epave sinistre și un eșec al literaturii virtuale. Poveștile lor de 2 lei cu personaje din alte părți și toate fanfic-urile de căcat scrie în cel mai jalnic mod sunt smegma de pe fundul butoiului de creație. Sunt niște nulități care scriu chestii cu mai puțină valoare literară decât prospectul unui unguent pentru hemoroizi.
Nu sunt autorii zilelor noastre, sunt doar copii inapți în căutare de atenție care aruncă cu complimente unul în celălalt încercul lor strâmt pentru a se valida reciproc ca oameni și se bat cu mâna pe umăr pentru a-și complimenta unul aluia puroaiele în litere.