| chuckmanson a întrebat:

Ce părere aveți, este literatura română subapreciata?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De elevi? Da.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, e supraapreciata de cele mai multe ori, iar partile care chiar ar merita studiate si impinse in programa scolara sunt tratate la zona diverse sau nu sunt deloc luate in consideratie.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da.

| mentholinks a răspuns:

De catre cine? Straini? Asa putem spune ca si literatura albaneza este subapreciata. Romania a fost tot timpul o tara mediocra.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Depinde de autori! Sadoveanu de exemplu mi se pare supraevaluat, insa George Calinescu, Liviu Rebreanu, Marin Preda, Mircea Eliade merita mai multa atentie!

| IgnatVictor a răspuns:

Cam așa ceva. În România nu o să găsești multe persoane interesate de literatură. Automat literatura nu este apreciată la un nivel înalt.