| PerdunAdriana2000 a întrebat:

Ce povești știați sau ati citit cand erați mai mici (eu sunt din 2002, deci as prefera sa primesc raspunsul din partea persoanelor care fac parte din 2000-2002)?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Scufița roșie, se pune?

| zurick a răspuns:

2000 aici ^^
Povești sau cărți?
Poveste știu că era una cu Baba Dochia, aveau cei de la ziar o colecție cu povești pentru copii. Îmi lipsea doar prima din colecție sad
Cărți Singur pe lume, Codul Haosului, Jocurile foamei, Prinț și cerșetor, câteva cărți scrise de Jules Verne ( preferata mea era Secretul lui Wilhelm Storitz )
Evident între timp mi s-au mai schimbat gusturile literare ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Comoara din insulă; 2. Chemarea străbunilor; 3. Secretul cheii de argint; 4. Trișorul; 5. Din lumea celor care nu cuvântă; 6. Prinț și cerșetor; 7. Heidi, fetița munților;