| ღArySოﺁℓεღ a întrebat:

Ce romane psihologice ati citit si le recomandati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*Mana dreapta a diavolului-Dennis McShade
*Razbunatorul-Edgar Wallace
*Misterul narcisei galbene-Edgar Wallace
*Coama leului-Arthur Conan Doyle
*Moara cu noroc-Ion Slavici(nuvela psihologica)
*Ion-Liviu Rebreanu

7 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Abisul psihologic nu a fost inca depasit de nimeni! Singurul scriitor big grinostoievskii Fodor Mihailovici.Are vreo 6 romane interesante toate.Restul 'scriitorilor sunt mici copii pe langa el.

| awspam a răspuns:

Biblia e cea mai horror psihologica si animalica dintre toate, sunt in ea scene de cruzime descrise amanuntit, feluri de tortura, si cum au fost torturati oameni nevinovati pe plcul unor dementi care pretindeau ca sunt mai credinciosi ca victimele lor, si altele, violenta dusa la extrem, e o carte buna de citit, ar trebui interzisa copiilor

| HDeNiSaR a răspuns:

O moarte care nu dovedeste nimic-anton holban
si cartile lui paulo coelho.

| Sfinnx a răspuns:

'Iti recomand "Puterea extraordinara a subconstientului tau" de joseph Murphy.E superb modul in care gandirea ti se lumineaza instant, si iti schimba complet modul de a gandi. Vorbesc din propria experienta :]. Spor

| godzila007 a răspuns:

Ce telefon ai, daca ai smartphone exista aplicatie de unde poti lua carti!

| theR0cK a răspuns:

Profu meu de romana a spus ca unu din cele mai compexe romane este " Ultima noapte de dragoste. intaia noapte de razboi"