| AnonimMM678 a întrebat:

Ce s-a dat anul trecut la simulari la clasa a XI-a la subiectu 3.Va rog ajutati-ma, nu stiu cum sa invat am inpresia ca nu stiu chiar daca citesc de 10 ori.Nu mai poate sa se dea ce s-a dat anul trecut?

1 răspuns:
| Omis a răspuns:

La real a picat roman interbelic, iar la uman, roman psihologic, si nu, nu cred c-or sa pice aceleasi subiecte.
In orice caz, nu te mai stresa. Daca crezi ca te ajuta, ia niste pasile de memorie, uneori functioneaza ca si efect placebo, dar nu conteaza, poate te vor ajuta. Iar somnul e foarte important cand inveti, asa ca ai grija la ce ore te pui sa dormi. Spor!