| RazvanDamian a întrebat:

Ce se intampla daca raman corigent la o materie pe primul semestru? Va rog sa ma ajutati, am aceasta problema la mate.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trebuie sa ai in semestrul 2 o medie intr-atat incat media celor 2 sa fie minim 5 sau 6 (nu mai stiu exact)

| NonZarek a răspuns:

Hmm, e nasol atunci ori trebuie sa dai in vara, ori te lasa direct repetent, nu stiu sigur asa am auzit

| Adry05 a răspuns (pentru NonZarek):

Ba nu se da in vara, in vara se da daca ramai corigent pe ambele semestre.

| Nico23458 a răspuns:

De exemplu daca pe primul semestru ai media 4 și pe al doilea 6 media finala la acea materie e 5 deci treci