| anonim_4396 a întrebat:

Ce va face pe voi sa considerati o lectura "de calitate"?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Gusturile nu se discuta, dar daca mie imi place ceea ce citesc si astept cu nerabdare sa-mi fac timp pentru acea lectura, atunci consider ca este de calitate. Cei drept, nu "lecturez" orice si oricum!

| Drolja a răspuns (pentru neutrino):

Gusturile NU se discută, dar gusturile pot şi TREBUIE să fie educate!
Iar asta o s-o repet de câte ori o să am ocazia!

| neutrino a răspuns:

Ai mare dreptate, dar am specificat ca nu lecturez orice.

| Doub a răspuns:

Sa nu vreau sa o las din mana.

| crytical a răspuns:

Ceva ce te va ajuta in viitor.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Salut! happy
Cred că aş putea realiza o listă de 100 de pagini.
1.Să fie interesantă şi plină de suspans, nu plicticoasă.
2.Să fie actuală, să te poţi regăsi în ea, adică să aibă aceea magie, să o poţi citi indiferent de vârstă.
3.Să fie infuzată cu o morală.
4.Să te atingă la suflet, adică acel gen de carte care să te inpresioneze fără a fii o telenovelă siropoasă şi plicticoasă.
5.Să aibă o copertă interesantă, de ce să nu recunoaştem.
6.Să fie originală, nu-mi plac copiuţele.
7.Să aibă un început interesant, şi sfârşitul să te impresioneze.
Sper că te-am ajutat!
happy