| Levelstar a întrebat:

Cea mai buna carte de citit pentru vara asta?

10 răspunsuri:
| Arcadius30 a răspuns:

Batranul din luna!

| PinkPanther001 a răspuns:

Invitatie la vals-Mihail Drumes

| IonutCG90 a răspuns:

Vasile Lupașc-Răstignit între cruci.

| Gramadă_Diana_1999 a răspuns:

Abia am terminat de citit cartea Al Cincilea Val de Rick Yancey și mi-a plăcut foarte mult.Este despre o invazie extraterestră care are loc în 4 valuri, iar Al cincilea este cel mai rău, deoarece extratereștrii sunt de fapt unii oameni, care au fost infectați încă de când erau în pântecele mamei lor.E destul de captivantă cartea.

| mireacristiana a răspuns:

Minunea-R.J.Palacio. Este o carte extraordinara! Foarte frumoasă și poți învăța să fii un om mai bun. Este vorbă despre un copil diform care se luptă să fie acceptat de ceilalți.

| Noitra a răspuns:

Memoriile diavolului de Frederic Soulie. Este o poveste minunata(4 carti in total) despre un baron care are ca servitor pe diavol iar acesta ii destainuie orice vrea baronul sa stie despre viata celor din jurul lui. Este plina de mister si vei ramane uimit de cate lucruri intortochiate i se intampla personajului pincipal.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Încearcă seria "Percy Jackson și Olimpienii", de Rick Riordan happy

| ElizaVasilescu a răspuns:

Cercul secret

| Rebeca19 a răspuns:

Iti recoman Lorelei scrisa de Ionel Teodoreanu. Farmecul sau romantic, treistetea apasatoare, intimiatea gratioasa si nobletea lirica a povestii de iubire cu parfum 'fin de siecle ' topita in frenezia epocii jazzului anii '20-30' au sedus generatii de cititori si indeosebi cititoare! Iti mai recomand si Fluturi(vol 1 si vol2) scrisa de Irina Binder, aceasta este perfecta pentru vara si o sa te indragostesti de ea! Spor la citit!

| amaadina a răspuns:

Eu m-am apucat de cateva zile sa citesc "Elevul Dima dintr-a saptea" de Mihail Drumes. E o carte usoara, de relaxare si are si faze amuzante. Perfecta pentru o zi de vara.