| Ferdinand14 a întrebat:

Cei care au lecturat Mein Kampf, ce parere v-a lasat?

5 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Deep s.hit bro`!

Pe bune! Nu e o lectura pentru oricine, dar daca ajungi sa o intelegi iti vei schimba radical ideile despre nazism si Hitler invatate in scoala!

| MissCarterM a răspuns:

Din moment ce e scrisa de Hitler, e ceva de ea happy

| Blamely a răspuns:

E o carte bună, o recomand, am citit-o de 2 ori și mi-a lăsat o impresie foarte bună. Acum, ce-i drept nu-i foarte ușor de înțeles.

| Polaris a răspuns:

M-a plictisit groaznic, Hitler e un orator bun, dar un scriitor mediocru. Mă rog, poate ca material de studiu e interesantă.

| TheAce a răspuns:

Mein Kampf e prin definitie un volum polarizant. S-ar putea insa sa-ti schimbe parerea despre tot ce ai invatat in scoala despre nazism si Hitler; s-ar putea sa nu. Stilistica e putin mai rigida, nu e o lectura pentru oricine, mai ales pentru ca nu e un volum usor de inteles, subtilitatiile fiind la ordinea zilei.