| anamariamac a întrebat:

Ceva carti de citit ceva de dragoste drama sau ceva bestselleruri ca nu prea gasesc si sa-mi spuneti din mare cam despre ce e vorba?

1 răspuns:
| coffeerelated a răspuns:

In prezent eu sunt obsedata de seria Outlander de Diana Gabaldon (este si un serial popular numit Outlander realizat dupa carti).
Anul 1945. Claire Randall, fosta sora medicala, se intoarce din razboi si pleaca cu sotul intr-o a doua luna de miere. Dar o stanca magica descoperita intr-un loc misterios o transforma intr-o calatoare in timp, care se trezeste brusc intr-o Scotie macinata de lupta cu 200 de ani in urma.
Protagonista trebuie sa infrunte conspiratii si primejdii care ii ameninta viata… si ii pun la incercare inima. Destinul i-l scoate in cale pe tanarul razboinic James Frazer si Claire trebuie sa aleaga intre fidelitate si dorinta, intre doi barbati, intre doua vieti.