| ValentySHINee a întrebat:

Cine a citit cartea,,Enigma Otiliei,, de G. Calinescu? Va rog puteti sa-mi spuneti despre ce merge vorba?(un fel de rezumat)...dar daca nu aceasta carte, pai cartile lui Jules Verne...Va rog mult Ajutoorrr:*poate cartea Agentia Thompson adn Co. sau testamentul unui excentric)

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Uite aici rezumatul pentru "Enigma Otiliei" de George Călinescu.
http://ro.scribd.com/doc/23124174/Rezumat-Enigma-Otiliei
Pa-pa.

| サクラ a răspuns:

De ce vrei un rezumat pentru aceasta carte? Daca vrei s-o citesti nu-ti va mai placea asa mult, nu te mai tine in suspans.