Întrebare recomandată | Th3eo a întrebat:

Cine a citit cartea Jocurile Foamei se Suzanne Collins si cum vi s-a parut?

5 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Eu am citit cartea recent. Mi-a plăcut mult. Este o carte antrenantă, scrisă în aşa fel încât te atrage, te prinde şi pe care, deşi are 3 volume, o citeşti uşor şi repede. Am şi scris despre ea pe blogul de recomandări de lectură pe care il scriu şi care este trecut pe profilul meu de TPU. Tot aici avem şi un club virtual de lectură, unde se poartă discuţii despre cărţile citite. Dacă eşti curios poţi, eventual, să faci un popas. Oricum ar fi, îţi recomand cartea.

| KatnissEverdeen a răspuns:

Suberbă... te ține în suspans în fiecare secundă. Sunt mult mai bune decât filmul. Am citit-o într-o singură zi ( nu o săptămână )căci îmi era greu să mă desprind de ea.
Dacă o vei citi o să vezi că te vei întrista când o vei termina... cel puțin așa m-am simțit eu.

| anyska a răspuns:

Am citit-o in (max) o saptamana. Este o carte superba! Si nu e vorba doar despre ''joucrile'' in sine dar este si o poveste de dragoste! Ti-o recomand!

| dj_1160 a răspuns:

Eu am citit-o si e o carte buna.

| maramaryyy a răspuns:

Foarte frumoasa, captivanta, este vorba si despre o poveste de dragoste... e minunata, dar este si putin cam dura.Am citit prima carte in doua zile, nu am mai putut sa dorm daca nu citeam. happy