| popmirgea1999 a întrebat:

Cine a citit Conspiratia de Sydney Sheldon?
Va rog sa-mi mai recomandati astfel de carti.big grin (sa fie ca si asta, cu investigatii, cu politisti etc, exact cum e asta)
MErsi mult

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu am citit Conspiratia scris de Dan Brown, nu am citit pe cea scrisa de Sidney Sheldon.
Aici: http://www.faramiere.ro/lista-carti-sidney-sheldon/ gasesti si alte titluri.
De asemenea sunt o gramada de scriitori de romane politiste, gasesti o lista pe ro.wikipedia.org, http://ro.wikipedia.org/wiki/Lista_autorilor_de_romane_poli%C8%9Biste
Daca intri pe cei scrisi cu culoare albastra vei gasi si titlurile traduse in romana.

| popmirgea1999 explică (pentru Ioandelasal):

Si cum e?(ma refer la carte) e tot roman politist?

| Ioandelasal a răspuns (pentru popmirgea1999):

Nu este chiar un roman politist tipic dar este apropiat.

| Szecsi a răspuns:

Salut! Încearcă "Cazul pelican"-John Grisham. E genială cartea, cel puţin după părerea mea. Dacă vrei îţi dau şi ceva titluri de cărţi horror. big grin

| popmirgea1999 explică (pentru Szecsi):

E ca si conspiratia? adica politist?happy

| Szecsi a răspuns (pentru popmirgea1999):

Poliţist, cu judecători... tot ce vrei. tongue Ţi-am zis, după părerea mea e genială.