| XestediferitdeY a întrebat:

Cine a citit pe Aripile vantului?happy Va placut?

8 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Citit şi recitit. E genial happy

| Euletitia a răspuns:

Buna! Da, mi-a placut la nebunie, am citit-o cu mare placere, desi continuarea Alexandrei Ripley, "Scarlet", m-a cam dezamagit...nu e pe masura romanului "pe aripile vantului". De asemenea, iti recomand sa mai citesti de Margaret Mitchell o povestire interesanta, descoperita abia in 1996, intitulata "insula pierduta", e despre dragoste si onoare, actiunea fiind situata pe o insula din Pacific. Cartea a fost comandata online, pe www.librariaelephant.ro, acum vreo 2 ani (sper sa o mai aiba si acum sau sa o gasesti la vreo biblioteca ceva). Lectura placuta si iti recomand cu caldura operele lui Margaret Mitchell...sunt absolut geniale.

| Iunona a răspuns:

Da, e mai mult decat un roman de dragoste. Poti vedea prin acele personaje viata de atunci, hainele, societatea, familia...e o carte adevarata. Poti sa o recitesti vei vedea ca mereu vei gasi detalii pe care le omiti pe moment. Are o savoare anume si acel ceva care te face sa gandesti si sa simti situatiile in acelasi timp.

| timilian90 a răspuns:

Da mi-a placut!

Răspuns utilizator avertizat
| huuu a răspuns:

E un roman genial

| drobota a răspuns:

Citit de ''n'' ori, o carte geniala+''Scarlet'' de Alexandra Ripley, care nu e atat de geniala, dar merge.

| EllyEllu a răspuns:

Eu am citit, si chiar a fost frumos, este un roman de dragoste si in acelasi timp istoric