| AlexCondreaArt a întrebat:

Cine este Ionut Pascu Art?

4 răspunsuri:
| Dumitrescu_Alex_1942 a răspuns:

Gasesti totul despre el aici, este foarte cunoscut

https://ioanpascu.wordpress.com/about/

https://www.instagram.com/ionut.pascu.art/

https://www.facebook.com/ionutpascuartofficial

https://www.facebook.com/1ioanpascuartofficial/?fref=ts

Biografie
Mă numesc Pașcu Ioan, sunt un artist în vârstă de 16 ani. Locuiesc într-o zonă frumoasă de munte de pe valea râului Trotuş, din comuna Brusturoasa, județul Bacău.

Pasiunea pentru pictură s-a descoperit nu mult după venirea mea pe lume, deoarece de mic am fost atras de pensulă şi de vraja culorilor. Eu cred că această dragoste față de universul picturii este ceva ereditar, deoarece tatăl meu este pictor şi de mic îl însoțesc în această lume minunată şi magică a picturii.

Modelele mele în viață sunt clasicii picturii universale, începând cu renaşterea şi terminând cu pictura impresionistă care mă frapează prin pensulație şi bogăția de culori: „Când desenez şi stau în fața şevaletului înconjurat de paleta de culori, pânza albă, cartonul şi creioanele, atunci mă simt ca în fața unei provocări, unde eu trebuie să îmi aşez visurile şi gândurile unui artist în devenire."

Am un canal de Youtube, „Ionuț Paşcu Art : Art/Vlogs", unde postez videoclipuri din activitatea mea artistică. Eu intenționez să-mi fac o carieră din asta: „Altceva nu vreau să fac şi nimic nu iubesc mai mult decât pictura şi universul ei."

Ceea ce fac mă obligă să privesc cu responsabilitate şi dorința de a munci, pentru a fi demn de a mă numi artist. Părinții mă susțin cu multă dragoste şi încredere în capacitatea mea de a face cât mai mult în pasiunea şi visul vieții mele.

Mă inspiră tot ce este în jur: de la pruncul ce zâmbeşte nevinovat privind la mama sa, până la bătrânul cu chipul brăzdat de griji şi vremi, peisajele mirifice din răsăritul soarelui, până la apus. „Creațiile mele sunt o parte din sufletul meu; când le privesc, mă văd pe mine şi starea mea interioară, din momentul în care stăteam aşezat în fața şevaletului, doar eu şi dorința de-a aşeza imaginea şi visurile mele pe albul imaculat al pânzei sau cartonului."

| IonutPascuArt a răspuns:

Biografie
Mă numesc Pașcu Ioan, sunt un artist în vârstă de 16 ani. Locuiesc într-o zonă frumoasă de munte de pe valea râului Trotuş, din comuna Brusturoasa, județul Bacău.

Pasiunea pentru pictură s-a descoperit nu mult după venirea mea pe lume, deoarece de mic am fost atras de pensulă şi de vraja culorilor. Eu cred că această dragoste față de universul picturii este ceva ereditar, deoarece tatăl meu este pictor şi de mic îl însoțesc în această lume minunată şi magică a picturii.

Modelele mele în viață sunt clasicii picturii universale, începând cu renaşterea şi terminând cu pictura impresionistă care mă frapează prin pensulație şi bogăția de culori: „Când desenez şi stau în fața şevaletului înconjurat de paleta de culori, pânza albă, cartonul şi creioanele, atunci mă simt ca în fața unei provocări, unde eu trebuie să îmi aşez visurile şi gândurile unui artist în devenire."

Am un canal de Youtube, „Ionuț Paşcu Art : Art/Vlogs", unde postez videoclipuri din activitatea mea artistică. Eu intenționez să-mi fac o carieră din asta: „Altceva nu vreau să fac şi nimic nu iubesc mai mult decât pictura şi universul ei."

Ceea ce fac mă obligă să privesc cu responsabilitate şi dorința de a munci, pentru a fi demn de a mă numi artist. Părinții mă susțin cu multă dragoste şi încredere în capacitatea mea de a face cât mai mult în pasiunea şi visul vieții mele.

Mă inspiră tot ce este în jur: de la pruncul ce zâmbeşte nevinovat privind la mama sa, până la bătrânul cu chipul brăzdat de griji şi vremi, peisajele mirifice din răsăritul soarelui, până la apus. „Creațiile mele sunt o parte din sufletul meu; când le privesc, mă văd pe mine şi starea mea interioară, din momentul în care stăteam aşezat în fața şevaletului, doar eu şi dorința de-a aşeza imaginea şi visurile mele pe albul imaculat al pânzei sau cartonului."