| Apostu_Alexandru_1996 a întrebat:

Cine imi da si mie povestirea fragmentului 'In padurea Petrisorului?

3 răspunsuri:
| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Http://suciumihaiblog.blogspot.ro/......rului.html

Sper ca este bun.Mai adaugi ceva de la tine, schimbi pe unde nu-ti place si gata tema!:) Succes!

| Enciu_Mally_1993 a răspuns:

Buna. Te ajut eu happy Acesta e original, e facut de mine :
"Intr-o padure linistita, cu minunate peisaje si cu diferite vietuitoare, isi fac aparitia un boier si un vanator.In timp ce se plimba, isi striga cei doi catei, Osman si Frisca, apoi vanatorul deschide un subiect despre cum a impuscat doi lupi imensi.
Se face liniste, deoarece boierul si vanatorul isi trimit cateii sa cerceteze.
Pe drum se intalnesc cu o veverita, apoi cu o capra care trece prin fata lor cu o viteza mare. Unul dintre ei trage cu pusca si o nimenereste. Incepe sa ii curga sange, din care se formeaza mici balti. Caprioara se uita la reflexia ei. In acel loc un tap apare, dar nu ii ofera nici un ajutor. Din pacate, caprioara a murit in chinuri.
Nu e foarte bun, dar merita un 9, dupa mine. happy