| IgorNebunul a întrebat:

Cine îmi poate da cât mai multe site-uri cu cărți în domeniul IT?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Nu exista asa ceva. Tu vrei sa mergi pe trei thnologii cel putin: pe server cu phpul si pe client cu restul. La care vrei sa adaugi javascript.

E ok. Personal eu nu as alege asta. Dar e alegerea ta.

Poti sa te uiti pe amazon, cauti php cu cele mai multe reviewuri. Iei numele cartii si o cauti pe net, o descarci si merge.

Poate ca mai intai ar trebui sa cauti html cu html5. Apoi php si la final javascript cu jquery.

Nu as putea sa iti recomand clar o carte. Cele pe care le-am citit eu... acum sunt depasite.

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Nu vrei asa ceva. Site-urile acelea in general contin documentatie veche. O sa gasesti usor carti despre aplicatii vechi, de exemplu cum sa configurezi windows 2000 in toate pozitiile si mult mai putine, la acest moment de windows 10.

Concentreaza-te pe domeniul ales si citeste in consecinta. Vremea in care puneai mana pe o carte si apoi crapai serverul e chestie de film si a apus demult.

Eu te-as sfatui sa bagi amazon, sa descoperi cartea care te intereseaza dupa reviewuri si apoi sa incerci sa o gasesti individual pe net.

Răspuns utilizator avertizat
| anonima0101 a răspuns:

Wattpad.

Răspuns utilizator avertizat