Întrebare recomandată | stefanbalan69 a întrebat:

Cine imi poate recomanda o carte ffff interesanta scrisa de Jules Verne?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie cel mai mult mi-a placut Insula misterioasa. Am citit-o in vacanta de iarna din clasa a treia si nu am putut sa o las din mana, se speriase bunica ca sunt bolnava de stau atata cu o carte in mana, eu care eram la sanius de dimineata pana noaptea.

| AvalohAlyn a răspuns:

20 000 de leghe sub mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Castelul din Carpati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insula misterioasa. Este o carte foarte frumoasa! Sunt sigura ca o sa iti placa, mai ales ca eu am terminat-o de 2 ori smug.

| cezar003 a răspuns:

Ocolul pamanului in 80 sile si Insula misterioasa

| frunzarescu a răspuns:

Acum depinde de gusturile fiecaruia. Personal mi-a placut Un oraș plutitor, Insula cu elice sau Un bilet de loterie.

| b4stefa a răspuns:

Mie mi-a placut "O calatorie spre centru pamantului"

| AlinCosty a răspuns:

Inconjorul lumii