| 3my3mutzu a întrebat:

Cine imi poate sugera o carte SF buna?

3 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Da, cea mai buna a tuturor filmelor SF este SOLARIS de Isaac Asimov.Este mama tuturor sf-urilor. Restul sunt cel putin speculatii, in cel mai fericit caz :dezvoltari.

| fockewulf a răspuns:

Seria "Fundatiei" a lui Isac Asimov, considerata cea mai buna opera SF.

| anonim_4715 a răspuns:

Exista o colectie, Cronicile Wardstone, in numar de 13 in total, 9 aparute in Romania, excelente. Le am pe toate si sunt foarte intrigat cand le citesc, isi merita timpulhappy prima carte se numeste Ucenicul Vraciului de Joseph Delaney