| pufuletzuu a întrebat:

Cine imi zice cateva idei pe baza lor sa fac o poezie de toamna. Dau fundoi!

Răspuns Câştigător
| addy1999 a răspuns:

Esti talentat? si eu la fel deci pot sa iti propun cateva aspecte.frunzele care cad. frunze argintii.mantie de foc(adica stratul de frunze cazute)toamna ca o regina,plictiseala din aer, copacii goi, cerul posomorat, cerul care plange, etc sper ca tea m ajutat cu ceva

1 răspuns:
| iAnaY2k a răspuns:

Niste idei ar fi:
Clima in sezonul de toamna, cerul, culorile frunzelor, starea pe care ti-o produce anotimpul de toamna, emigrarea pasarilor, vantul & ploaia, ziua & noaptea. Sper ca iti sunt de folos. happy