| popmirgea1999 a întrebat:

CIne imi zice niste carti thriller?
CU exorcizari, cu posedari, thriller de ala sa nu mai poti dormi noaptea. Merci mult

4 răspunsuri:
| Iunona a răspuns:

Stephen King- Shining, Ceata (The mist)
Edgar Allan Poe- Masca Rosie a Mortii
Thomas Haris-Tacerea mieilor
Colectionarul- John Fowles

| adisuper a răspuns:

@Georgiii, Twilight, Teen Wolf şi ce ai mai zis tu sunt glume proaste, nu se încadrează în ce a cerut el. Adică Twilight, ca genuri este romance şi vampire(d.p.m.d.v. o combinaţie de 2 lei, nu are legătură cu thriller sau cu adevărata literatură de acest gen, chiar şi Pretul sangelui de Tanya Huff este mai ok decât Twilight)

Diana a punctat bine, când vine vorba de aşa ceva, Stephen King este "părintele".
Eu îţi recomand Patrick Graham - Evanghelia după Satana, este un thriler cu un ritm alert, nu ai timp să te plictiseşti, în el apar oameni cu abilităţi paranormale, demoni, preoţi, societăţi secrete, alţi demoni, demoni care încearcă să distrugă lumea.

| Diana_7451 a răspuns:

Orice carte de Stephen King! El este practic "parintele" acestui gen de carti.
Daca vrei sa incepi cu ceva mai scurt, iti recomand "Carrie", a aparut de curand si un film. Daca cauti o carte mai voluminoasa, "Shining" e perfecta. E una din cele mai infioratoare carti a lui. E cu adevarat "horror".
Sper ca te-am putut ajuta. happy

| Georgiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Twilight toate cartile, pe jumatate moarta, inima diavolului, the vapire diaries, teen wolf, the exorcist (e film dar a aparut acum carte ). Sper sa iti fi fost de ajutor :d