| mangojump a întrebat:

Cine poate sa imi dea cateva detalii in legatura cu tiparirea unei carti, de cate poezii as avea nevoie sa scriu o carte, si tot ce imi mai trebuie pentru a realiza o carte.Ms

8 răspunsuri:
| feraryyy78 a răspuns:

Ca sa tiparesti o carte nu iti trebuie un numar exact de poezii. Tu poti sa scrii cate vrei (desigur ca nu poti publica o carte doar cu 5 poezii de dimensiuni mici). Trebuie sa ai macar vreo cateva pagini intregi. De exemplu eu am vazut carticele cu poezii cat o palma de adult si avea cam vreo 25 de pagini. Deci depinde si de dimensiunile hartiei. Succes!

| mangojump explică (pentru feraryyy78):

Am mai mult de 5 poezii si 25 de pagini happy...Ms

| felixbbimage a răspuns:

Ultima carte de acest fel pe care am publicat-o, continea 15 poezii si avea 20 pagini plus coperta. A fost premiul pentru concursul de poezie gazduit pe TPU anul trecut, "Poeziile tineretii mele".

| mangojump explică (pentru felixbbimage):

Daca scrii poezii sunt curios ce stil ai, poate facem schimb de cateva pareri happy. Ms

| felixbbimage a răspuns (pentru mangojump):

Nu scriu, consum laughing si public prin editura la care lucrez.

| Daniela_Danieladaniela_1993 a răspuns:

Pai iti trebuie atatea poezii incat sa umpli o carte cu cel putin aproximativ 40-50 de pagini minim (adica nu am vazut carti mai subtiri de atat ) Si iti mai trebuie si bani pentru publicare

| mangojump explică (pentru Daniela_Danieladaniela_1993):

Nu e vorba de bani ca sunt, dar nu vreau sa o fac publica. Vreau sa o fac doar pentru mine sa o am ca amintire happy ca nu vreau sa se piarda poeziile ce le am scris

| estfalia a răspuns:

Trimite datele cartii: numar de pagini si formatul sau cere un sfat:
www.editura-estfalia.ro