| Cristina_Stefan_1980 a întrebat:

Cine poate sa-mi recomande si mie minim 10 carti. ceva genuri politiste sau/si geva de dragoste(dar nu prea siropos,ceva gen Miatrey)si ceva cu detectivi,cateva nuvele, ....sunt multe.am (aproape)14 ani si sunt a7a.Multumes,cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Aici gasesti titlurile unor romane de dragoste foarte valoroase, si nici unul nu este siropos:
http://www.coltulcolectionarului.ro/......7_293.html
Iar ca si romane politiste, iti recomand toate cartile scrise de Rodica Ojog Brasoveanu.
Toate sunt numai bune pentru varsta ta.

3 răspunsuri:
| Cristina_Stefan_1980 explică (pentru foxsilver):

Asa mi-a zis si profa de romana...a spus ca nu a citit nimic de Agatha Christie...mersi

| foxsilver a răspuns (pentru Cristina_Stefan_1980):

Sincera sa fiu, nu-mi aduc aminte sa mai fi citit si altceva in afara de "Zece negrii mititei", de Agatha Christie, dar pe Rodica Ojog Brasoveanu chiar am indragit-o. I se mai spune si Agatha Christie a Romaniei-isi merita titulatura. In plus are si mult umor, de calitate.
Iti mai recomand si cartile lui Ioan Dan, daca le gasesti-Trilogia Cavalerilor-o serie de trei romane foarte frumoase, in stilul lui Dumas.

| Cristina_Stefan_1980 explică (pentru foxsilver):

Sper sa gasesc macar cateva