| AliinaSomerhalder a întrebat:

Cine sunt Hildegard si Elsa in ' La tiganci '? Ce legatura au cu Gavrilescu... Nu prea am inteles... Am citit doar rezumatu.

Răspuns Câştigător
| Crina1994 a răspuns:

Elsa este sotia lui Gavrilescu, iar Hildegard este marea lui iubire. Din cauza faptului ca Gavrilescu a intalnit-o pe Elsa si-a pierdut marea lui iubire si anume pe Hildegard.

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Rezumatu tot timpul o sa fie sec si fara prea mult aparte citeste si tu cartea!

| AliinaSomerhalder explică (pentru zurick):

Urmeaza sa o citesc. happy

| zurick a răspuns (pentru AliinaSomerhalder):

Ma bucur happy

| bogdan72 a răspuns:

Rezumatul, fiind facut de oameni care au citit nuvela, e posibil sa nu acopere toate detaliile importante. Hildegard stiu cine e era; de Elsa nu mai tin minte; dar iti recomand sincer sa citesti nuvela. E relativ scurta si mi-a placut foarte multa, chiar dinainte sa ma apuc serios de citit carti. Eliade e scriitorul meu preferat.

| AliinaSomerhalder explică (pentru bogdan72):

OK... O sa ma apuc de ea in curand happy