| Lukasssz a întrebat:

Comenteaza metafora "sigiliu psihologic si spiritual", comentariul care mi-a placut cel mai mult primeste funda happy

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Mentalitate calma, silentioasa - spirit liber

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Narayanasamy 55 a sugerat că asistenții medicali încorporează elemente individualizate, holistice, de îngrijire spirituală în practică și livrare de îngrijire. Unele dintre practici includeau ascultarea activă, arătând acceptarea autentică, necondiționată a idiosincrasiei pacienților, folosirea umorului și manifestarea umilinței. În plus, ar trebui făcută o evaluare spirituală a tuturor pacienților. Asistenta poate adresa pacientului întrebări precum „Ce vă oferă un sens al sensului sau al scopului în viața voastră, ce credeți că vi se va întâmpla 55 p1143 și Cum vă faceți față bolii și cum vă gestionați zilnic activități de zi? "

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3137798/

| RAY a răspuns:

Aș vrea si eu sa afirm ceva, putem afirma din evoluția noastră ca suntem predispuși spre gândirea magica, nu uita de efectul placebo, putem afirma ca psihologia + credința ar putea sa ajute acei pacienți, acele asistente sa le asculte =sa fie buni ascultători, sa fie mai apropiați de ei emoțional.dar nu sa nu ne lăsam de credințe duși, deși trebuie incorporata spiritualitatea, nu promovarea unei religie sau credințe gen medicina germana

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aici nu se fac teme scolare. http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| Lukasssz explică (pentru Salontanul):

Ce teme scolare visezi?

| Salontanul a răspuns (pentru Lukasssz):

A! Scuze! Stiam eu ca intrebari din astea se pun la bar dar am uitat!hee hee

| Lukasssz explică (pentru Salontanul):

Ti se pare ca asta e tema?

| Salontanul a răspuns (pentru Lukasssz):

Mi se pare ca ai impresia ca esti mai destept ca altii! Am mai vazut si postarile in care desconsideri romanii si rromii. Au fost sterse dar in istoric raman. Incearca sa te abtii!

| Lukasssz explică (pentru Salontanul):

Despre ce bullshit vorbesti? Cred ca ma confuzi, dar daca as fi desconsiderat romanii si tiganii ar fi fost cu un motiv, ca unii sunt prosti, eu zic adevarul in fata oricat de dureros ar fi, asa trebuie sa faca orice om!

| Salontanul a răspuns (pentru Lukasssz):

Uita-te peste raspunsurile sterse!

| Celcestietot a răspuns:

Metafora,,sigiliu psihologic si spiritual'' face referire la fortul sufletului nostru in care ne este pusa bogatia atat din planul fizic cat si de pe cel al domeniului suprasensibilului. Cand zaresc sfarsitul lumii mele interioare, la capatul acesteia se afla totodata prima si ultima citadela care face fata neintrerupt raului ce incearca sa ma corupa la sfarsitul dintre lumi.

| gabicoo a răspuns:

Oamenii de știință suedezi caută un nume pentru sindromul de care suferă românii. Cel legat de refuzul vaccinării. Cred că ai găsit fară să vrei răspunsul!
winking
Ia urgent legatura cu ambasada Suediei.
laughing

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Pai fara context nu se poate!