| Rombix a întrebat:

Cum alegeti o carte sa o cititi?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Recomandari, ori de pe net ori de la maica-mea

| zurick a răspuns:

Te referi din biblioteca personala?
Eu pun pe birou cartile pe care nu le-am citit inca si rog o prietena sa aleaga un numar de la 1 la cate carti sunt si citesc aceea carete cu numarul ales. Asta pentru ca singura nu ma pot hotari laughing

| AFR81 a răspuns:

Review-uri, coperta frumoasa, scurta descriere, scurta rasfoire, daca am ocazia.

| FaraNume1245 a răspuns:

De cele mai multe ori, văd un titlu care-mi pare interesant, citesc descrierea și dacă mi se pare și ea interesantă, o iau. Puncte bonus dacă e un autor bun.

| emayperritos a răspuns:

Depinde de
-categoriile actiune dragoste fantastico
-titlu
-imaginea de coperta
-pretul daca este cazul

| Sbsbsb2001 a răspuns:

Pai depinde ce gen iti place si din cuprins te mai informezi

| PopescuPopescu a răspuns:

O iei
o deschizi
o citesti

| fanmiraculos a răspuns:

Păi, eu pur și simplu mă uit pe net la (titluri de) cărți, iar atunci când găsesc ceva ce mă captivează din prima, decid să citesc acea carte.