| AvalohAlyn a întrebat:

Cum alegi ce carte sa citesti si de unde le iei? Le cumperi sau le imprumuti? Cheltui bani pe carti?

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Da, cheltui bani pe carti. Cam cat cheltui si pe haine.
Imi cumpar cartile de pe internet (Am doua librarii preferate, pur si simplu le ador. Una dintre ele livreaza gratuit!). Le aleg dupa descriere. De catva timp am decis sa nu mai intru pe aceste site-uri pentru ca pur si simplu mi se pare mai greu de rezistat decat in fata unei prajituri apetisante.

8 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Salut. Raspunde-mi la o intrebare.
Vrei sa citesti din pasiune sau pentru ca ai auzit ca vei deveni destept?
In functie de raspunsul tau iti voi raspunde.

| AvalohAlyn explică (pentru Scherimuvi):

Din pasiune, normal.

| AvalohAlyn explică (pentru DeeaMarry):

Eu le iau de pe Libris, are transportul gratuit, la libris te-ai referit nu?

| DeeaMarry a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Da happy. Si elefant.

| Doub a răspuns:

Le cumpăr, dau comanda, le împrumut, dacă dau de o carte bună şi mi-o doresc, fac orice să o am.

| Scherimuvi a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Daca citesti din pasiune inseamna ca nu citesti doar literatura ci si carti din alte domenii ceea ce duce la a-ti dezvolta creierul si a-l face destept.
Cheltui bani pe carti atunci cand nu le gasesc in biblioteca. Si cum romanele noi aparute nu se gasesc le cumpar de pe libris, elefant, eMAG sau librarie.net.
Luna aceasta am cheltuit aproximativ 150 lei pe Hotul de carti si trilogia Fifty Shades.
Adica, de ce ai vrea sa cumperi o carte pe care o gasesti la biblioteca, cand cu bani pe care i-ai fi dat pe aceasta carte poti sa iti cumperi alta pe care nu o gasesti. In felul acesta esti un om destept si iesi in avantaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

în funcţie de autor aleg să citesc dar şi titlul unei cărţi, cărţi iau de la bibliotecă, cumpăr, de împrumutat mai rar, da, cheltui bani pe cărţi.

| Fbk_Viorel_1994 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Buna Maria!
Ai auzit de site-ul asta http://www.carti365.com/ au cele mai bune si mai ieftine carti de pe piata! :D