| AvalohAlyn a întrebat:

Cum e cartea Sub aceeasi stea de John Green? E frumoasa? Cine a citit-o?

Răspuns Câştigător
| lovegirl15 a răspuns:

E destul de draguta, mie mi-a placut. E o lectura placuta, se citeste repede, intrucat nu e foarte mare ca intindere si are si un limbaj simplut.
Povestea e frumoasa. E putin cam trista, nu stiu cat de mult iti va placea tie, baiat fiind.
Acum, parerile sunt impartite, cartea creeand cateva controverse. Eu zic ca merita sa-i acorzi o sansa, nu ai cum sa stii daca iti va placea doaar daca citesti parerile altora.
Eu cred ca merita citita pentru experiența pe care ți-o oferă, o poveste care deși tragică, și cu un subiect sensibil, și mai greu abordabil, să ofere o trăire intensă, o sensibilizare și o umanizare a persoanelor bolnave, care în mod normal ajung să fie stigmatizate și privite din prisma bolii și să le fie uitate esența.

1 răspuns:
| Mariiiiiiiii a răspuns:

E super. Merita citită.