| AvalohAlyn a întrebat:

Cum e Zapping prin Stiinte?(cartea)

https://www.libris.ro/......54478.html

1 răspuns:
| RigurosSilviu a răspuns:

M-am uitat pe link-ul tau_
Nu am citit, dar la prima vedere nu recomand cumpararea, din motivele urmatoare:
_Domeniul cartii este unul dinamic, iar cartea este din 2018, deci info din ea au mai multi ani, deci concluziile sunt vechi de cel putin 10 ani_
_cartea se doreste a fi una de popularizare a stiintei in randul maselor si a iesit o maioneza, sau o shaorma cu de toate, si ofera o cultura de almanah.
_opinia mea este ca vei fi mai castigat daca te uiti la documentare pe discovery sau natgeo sau pe YT la profi-univ, poti alege exact ce vezi si mai ales info de actualitate_
Aceasta este opinia mea, tu decizi.