| RosaNight99 a întrebat:

Cum fac o descriere a unei persoane?

Răspuns Câştigător
| Daci_Daciana_1991 a răspuns:

O descriere a unei persoane o faci astfel.De exemplu la păr.:
-Păr blong, lung, cârlionțat.
Ochii-Verzi.
Fața-Rotundă cu pistrui.
Descriere-Adică a enumera trăsăturile pe care ți le cere.Un exemple mai bun aș fi eu.
Ex.Par-saten,lung,drept
Fata-ovala.
Ochi-albastri
Corp-inalta.
Sau alt ex.o rochie-scurta, neagra, cu paiete, sclilpitoare. Sper ca te.am ajutat. :** Fundă? happy

| Kaℓi a răspuns (pentru Daci_Daciana_1991):

Probabil voia o descriere literara, asta ce ai scris tu e orice altceva, numai literara nu happy

3 răspunsuri:
| WaNt3D1856 a răspuns:

Poti face descrierea fizica (ochi urechi gura par etc) sau / si descriere morala ( care reiese din fapte, actiuni, comportament, etc)

| writtennnns72 a răspuns:

Descrierea se bazează pe caracterizarea unei persoane. Asta implică comportamentul, fizicul şi toate cele. Ca exemplu culoarea părului, ochiilor, hainele, modul în care vorbeşte, caracterul..sunt multe de spus, sper că te-a ajutat răspunsul meu.