| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot citi repede si mult? Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scopul nu este acesta de a citi repede si mult, ci de a citi in fiecare zi putin si sa intelegi ceea ce citesti, sa nu citesti ca o moară stricata.

7 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Daca vrei sa faci asta e nevoie de o lectura mai usoara, din punctul meu de vedere. Daca incerci sa citesti foarte repede un tratat de psihiatrie, e foarte posibil sa nu intelegi nimic, pentru ca anumite texte trebuie "digerate". Poti citi mai repede prin antrenament zilnic.

| Inceputul a răspuns:

De ce repede? Citesti cum poti ca nu e concurs.

| anamariarot a răspuns (pentru Inceputul):

Poate are de citit vreun super roman pentru scoala si nu mai are timp laughing

| Inceputul a răspuns (pentru anamariarot):

Sa caute rezumatul pe internethappy

| anamariarot a răspuns (pentru Inceputul):

De acord, doar ca nu e acelasi lucru. Poate usor confunda personaje, actiuni, iar daca vine vorba de detalii e posibil sa nu fi auzit de ele

| 333333333 a răspuns:

Recomand romanele SATRA (viata cotidiana a tiganilor) si GROAPA - originile Bucurestiului, cu tiganii lui, pana in zilele noastre. Doua romane exceptionale.

| Angelostietot a răspuns:

Trebuie sa-ti exersezi cititul de la o lectura mai usoara la una mai grea. Totul se face cu pasi mici. O sa-ti a cateva luni foar daca citesti in fiecare zi cu voce tare, iar seara un gand.