| Murareanu_Medeea_2000 a întrebat:

Cum pot invata o poezie foarte usor plss raspunde-ti
Poezia se numeste Toamna de Octavian Goga

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Citestio,incearca sa o intelegi, repeta cate un vers pe rand, scrie cat ai retinut iar restul cat nu ai tinut minte mai repeto, recito toata de mai multe ori

| farfuriaverdex a răspuns:

Vizualizeaza povestea poeziei, citeste cu voce tare si in acelasi timp vizualizeaza decorul si descrierea din poezie. Cauta sa nu te gandesti la nimic altceva cand o reciti. Eventual asociază anumite cuvinte cu ceva ce iti exprima tie cand citesti versurile. Cat de repede inveti versurile unei melodii care iti place? Repede? Daca da, cauta sa percepi poezia ca pe un cantec preferat. happy

| esanatos a răspuns:

Ma gandesc ca daca o citesti de mai multe ori si te gandesti la ce e acolo o inveti:
http://www.poeziile.com/autori/Octavian-Goga/toamna49.php