| Miraklastar a întrebat:

Cum puteti comenta aceasta adresarea catre tineri,, Locul meu e in virf. Fiti regi ai viselor voastre."?

Răspuns Câştigător
| byeddy a răspuns:

Trebuie sa faci multe pentru a ajunge acolo,in varf,dar cand vei fi acolo vei fi cel mai fericit,un fel de rege.Tu trebuie sa controlezi totul in viata ta,ce iubesti, pe cine iubesti, ce urasti, ce dispretuiesti, ce vrei aproape, de ce vrei sa te feresti.

5 răspunsuri:
| Qinz a răspuns:

Trebuie sa-ti atingi scopul, dar sa nu te lasi orbit de el.

| helene96 a răspuns:

Trebuie sa faci multe pentru a ajunge acolo, in varf, dar cand vei fi acolo vei fi cel mai fericit, un fel de rege

Răspuns utilizator avertizat
| Nastia a răspuns:

Stabileste-ti obiective, vise, fii ambitios si atinge-le!

| ksiusha a răspuns:

Buna...stiu ca e tirziu deja(chiar prea tirziuhappy,insa poate va mai avea inca cineva nevoie de comentariu la afirmatia data:
Fiecare dintre noi este dupa firea sa ambitios. Diferenta este ca unii sunt mai ambitiosi, nu vad in jurul lor nimic alt ceva decit scopurile sale si merg la orice, chiar peste persoanele dragi pentru a le atinge, iar altii mai putin, luind in consideratie necesitatile celor din jur.Andrew Carnegie spune ‘’Locul meu e in virf.Fiti regi ai viselor voastre’’,am putea spune ca prin aceste cuvinte el accentueaza faptul ca trebuie sa optam pentru ceva in viata, sa ajungem cineva, posibil pentru a participa si noi la schimbarea lumii, cit de putin, dar totusi sa lasam o amprenta in istoria lumii sau a tarii de unde ne luam originea.Este cunoscut faptul ca Andrew Carnegie a trait in sec.XIX,atunci cind au loc miscarile sociale, masele populare impreuna cu burghezia exercitau presiune asupra guvernelor obligindui sa actioneze in sensul liberalizarii regimului politic, au loc reformele sociale care au dinamizat evolutia generala a societatii. Posibil daca dupa fire A.C nu era si el o persoana optimista si ambitioasa, care lupta pentru visele si drepturile sale si a celor din jur inspirindu-i si pe ceilalti sa faca acelasi lucru, sociatatea din prezent era diferita decit ceea ce avem noi astazi.Fiecare dintre noi opteaza pentru ceva mai bun, pentru un loc mai sub soare, iar pentru a ajunge acolo trebuie sa lucram foarte mult, posibil intilnind obstacole in calea spre desavirsire, insa nu e cazul sa lasam miinele in jos si sa renuntam la toata munca depusa din greu pina la obstacol.Fiecare e stapin pe propria viata, si o traieste asa cum crede de cuviinta.Trebuie sa ne atingem scopul, insa sa nu ne lasam orbit de el.