| Alexa1978 a întrebat:

Cum sa citesc cât mai repede 2 romane într-o săptămână?!? URGENT! FUNDA

Răspuns Câştigător
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Incearca sa iti imarti nr. de pagini la numarul de zile. De ex. daca ai 600 de pagini, incearca sa impatri la 7 zile si citeste cate 86 de pag pe zi. Pare cam mult, dar se poate. Daca nu reusesti, vizioneaza filmele de la carte.

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde cat de groase sunt acele carti, si de ritmul tau.
Vezi cate pagini citesti intr-o ora, apoi imparti
Ma gandesc ca trebuie sa si ramana ceva in cap

| Basthet a răspuns:

Bună! Dacă e atâta grabă, dă o căutare pe google cu "povestiri pe scurt". Vei găsi și romane și alte genuri povestite pe scurt, care, deci, se citesc mai repede.
Succes!

| lovecats123 a răspuns:

Sari peste partile neimportante gen (descrieri) si fa-ti un program zilnic de citit