| Vernusio a întrebat:

Cum sa imi fac chef de citit? Voi cum va faceti?

Răspuns Câştigător
| leapșa a răspuns:

Simplu: te gandesti ca in momentele/zilele/saptamanile si lunile in care stai si te gandesti "Ar trebui sa ma apuc de citit", dar amani pentru ca lene, ai putea pur si simplu sa te apuci, sa incerci pentru ca incercarea moarte n-are.
Incepe sa citesti 10 minute pe zi. E mai bine decat nimic. Si daca-ti place, maresti durata.

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca te obligi tu pe tine sa citesti o sa o faci degeaba deoarece nu vei retine si intelege nimic.
Citeste doar ce iti place si te atrage ca interesu tau fata de acea carte sau ma rog ce citesti sa existe

| Victor453 a răspuns:

Sa-ti faci chef, eu citesc cand n-am ce face, cand trebuie de facut rexumat la vreo opera la romina etc.

| Cannibal a răspuns:

Cititul n-are nici o treaba cu cheful.
Trebuie să îți placa sa citești la fel cum îți place sa stai și pe Facebook.

| Maria52G a răspuns:

Te joci dea profesoara cu mama, tata sau sora ta happy

| NaughtyGirl06 a răspuns:

Asta depinde de tine, daca esti curios de acea carte.Altfel mai poti de plictiseala sa mai rasfoiesti