| Rombix a întrebat:

Cum sa imi gasesc motivatia sa citesc carti si sa am rabdare sa le citesc si sa le termin? Am carti multe cumparate de mine si necitite.Cum sa imi vina placerea de a citi?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu stiu, mie imi apare din cand in cand. Trebuie sa-ti si gasesti o carte interesanta si pe gustul tau ca sa-ti mentina interesul,

| zurick a răspuns:

Hmm,si eu am momente cand nu am chef sa citesc, Incearca sa recitesti o carte a carei poveste te-a intrigat.E posibil sa nu ai rabdare deoarece nu ai gasit inca genul de carti potrivit pentru mine.

| emayperritos a răspuns:

Placerea de a citi nu poti sa tii-o gasesti. trebuie sa iti placa o carte cu adevarat ca sa o citesti cu placere. inseamna ca acele carti nu ti-au placut cu adevarat. poti sa le vinzi sau sa le imprumuti. incearca sa gasesti o carte care iti place cu adevarat. asa a fost si la mine.

| SofiKaS a răspuns:

Mie imi place foarte tare sa citesc si desi uneori nu doresc să citesc eu ma impun pe mine
Cauta o carte pe gustul tau, si iti propun sa cumperi cărți de genul mister caci va trebui sa citesti aproape toata cartea pentru a afla raspunsul