| Ioan489 a întrebat:

Cum sa ma pregatesc la mate pentru examen si ce mai trebuie sa repet. Examen de clasa a 8-a.

8 răspunsuri:
| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns:

Ar trebui sa-ti iei caietul/caietele si sa rasfoiesti pagina cu pagina si unde vezi o formula, o scrii pe o foaie sau pe un caiet separat. Dupa ce le strangi pe toate, invata-le si apoi, fa exercitii cu ele.Eu sunt a8-a si ma pricep bine la mate, deci daca ai/aveti(cine are nevoie) nevoie de un mic ajutor, sprijin, sfat din partea mea, ma gasiti la id:crazygeorgiana sau dati-mi un mesaj(depinde cat de repede aveti nevoie). happy

| cristian100 a răspuns:

Invata tot ce ai scris anul asta.Nu se stie niciodata ce vine la examen.Trebuie sa stii absolut tot is apoi nu ai probleme.

| pisi03 a răspuns:

Pai trebuie sa inveti tot ce ati facut anul acesta dar si din celelalte clase darpoti sa faci si pregatire cu un profesor destul de bun

| sNNapLe a răspuns:

Ma confrunt cu aceeasi problema.
Pasul 1:Invata tot si fi sigur ca ai facut orice tip de probleme pentru ca la examen sa nu ai surprize sa ti se dea ceva ce tu chiar nu ai facut niciodata..mai pe scurt sa stii sa faci macar un pic din fiecare fel de problema.
Pasul 2 :daca dai un id de mess iti pot da o culegere cu 184 de variante scrise in PDF si de acolo poti face cate 2-3 variante pe zi.Te asigur ca o sa te ajute.

| Ioan489 explică (pentru sNNapLe):

Uite id-ul de mess: tutorialevideo489@yahoo.com.Si mersi!

| ClaudiuDovletiu a răspuns:

Invata ce stii ca nu prea esti bazat adica unde crezi ca nu stii invata putina teorie si apoi aplica in cateva exercitii.Ar trebui sa repeti functia, figurile geometrice, teoremele mai importante gen Pitagora, Paralelism, Perpendicularitate.Sa stii asemanarea de triunghiuri, unghiuri opuse la varf. Bafta multa si succes!

| Themis a răspuns:

Pune mana pe variante de examen si rezolva subiectele.