| Eugeniusu a întrebat:

Cum se numesc operele care trebuie invatate pentru simularea la clasa a 12-a din 2017 si cate sunt? Daca se poate sa-mi spuneti mai detaliat numele, adica sa stiu si eu care opera este cand spune nuvela istorica, nuvela psihologica, etc. Dau funda si vot, multumesc!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pana acum ce-ai facut? Da-i search pe TPU ca s-a chinuit o fata saraca sa va scrie tot.

| anamariarot a răspuns:

Daca tu crezi ca ai sanse sa inveti atatea opere intr-o zi nestiind nimic despre vreuna, te inseli. Eventual sa poti toci una-doua si sa iti pice chiar una dintre ele. Dupa simulare apuca-te temeinic de invatat, ca daca lasi pe ultima suta de metri nici nu o sa ai timp sa termini si o sa incurci si notiunile memorate.