| Spintecatorul a întrebat:

Cum se numeste o poveste care se termina la fel cum incepe?

Răspuns Câştigător
| Zorn a răspuns:

Intrebarea ta ma duce cu gandul la "Ion" de Liviu Rebreanu care incepe si se sfarseste cu descrierea drumului, din acest motiv fiind roman CIRCULAR. Deci, cred ca asta e cuvantul.

5 răspunsuri:
| Spintecatorul explică (pentru Zorn):

Exact asta asteptam, dar nu imi mai aminteam numele nici unui roman care sa fi fost asa

| Anonim5647 a răspuns (pentru Zorn):

Sau "simetric"

| JicaContra a răspuns:

... pointless
daca ajungi de unde ai plecat, de ce te mai chinui? tongue

sau mai rau "istoria se repeta"
daca nu inveti din greseli, atunci esti condamnat sa le repeti

| Silwian37 a răspuns (pentru Zorn):

Doar crezi sau chiar asta ar fi raspunzul?laughing))Ce ciudat ai primit si un premiu. pentru un raspuns vag!laughing)))

| Zorn a răspuns (pentru Silwian37):

Am primit "premiul" pentru ca, spre mirarea ta, chiar acesta era cuvantul pe care il cauta utilizatorul. Am spus cred, pentru ca intrebarea avea o oarecare nuanta vaga "incepe cum se termina" si din motivul asta am incercat sa ii explic ce inseamna un roman circular si ca, poate acesta e cuvantul pe care il cauta. Deci, raspunsul tau e... irelevant.