| AvalohAlyn a întrebat:

Cum si cand va faceti timp sa cititi carti in general?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Dupa-amiezile/serile dupa ce termin serviciul, daca nu am de corectat sau de pregatit materiale pentru a doua zi, citesc 2-3 ore, in weekenduri si vacante citesc cat de mult pot, uneori, daca e o carte foarte buna si ma prinde, chiar si 12-14n ore pe zi, pana o termin. In general, aloc destul de mult timp lecturii, ma pasioneaza, ma relaxeaza, imi bucura mintea si sufletul, e principalul meu hobby si tot ce iubesc mai mult.

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Intotdeauna seara, inainte de culcare. Asta e regula de baza.
Apoi, ori de cate ori am putin timp, pun mana pe carte si citesc.
O calatorie lunga cu trenul sau cu autobuzul e o adevarata mana cereasca.
De fapt, nu-mi lipsesc niciodata din geanta o carte si o umbrela...actele le mai uit cateodata, dar cartea, nu.

| floresdemayo a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Haha, eu întotdeauna îmi uit acasă... umbrela. : ))
În rest, îmi place cum acționezi, cum gândești...

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru floresdemayo):

Stai si tu, ca mine, in Anglia cateva luni si iti garantez ca n-o sa mai uiti umbrela in veci pururi!

| AvalohAlyn explică (pentru ardnaxur1961):

In Anglia ploua foarte des?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

In Anglia e, mai tot timpul, un fel de ploaie marunta si deasa. Ceata nu prea am vazut. Cred ca e o legenda, dar ploaie, da...de te patrunde pana in suflet.

| Doub a răspuns:

Mereu. Daca imi place o carte, renunt la foarte multe lucruri pentru ea.

| KillMePlease a răspuns:

Cum? Pur şi simplu, când am puţin timp liber şi vreau să ma relaxez citind o carte.
Când? În general vineri, sâmbătă şi duminică fiindcă în timpul săptămânii nu am timp.

| MgdDroopy a răspuns:

Mai ales dacă poți citi in autobuz și nu amețești, atunci nu mai ai nicio scuză.

| AnimeX a răspuns:

In general e bine sa citesti in weekend, sau seara dupa ce iti faci temele.