| RorySan a întrebat:

Cum suna fara jigniri va rog

O tanara de 16 ani este nevoita sa-si paraseasca colegii si pe prietena ei cea mai buna deoarece parintii ei si-au gasit de lucuru in alt oras.Ea este data la o scoala privata dar nu stie ca toti sunt vampiri.Se indragosteste de un baiat.Intr-o seara ies impreuna, ea este atacat de un vampiri.El este nevot sa-si demaste adevarata ientitate si o salveaza
Dar pana la urma raman impreuna

9 răspunsuri:
| Lizbeth a răspuns:

Ideea este excelenta, mai ales ca 99% din adolescentele din ziua de azi sunt "irevocabil" si "fara speranta" indragostite de "copiii noptii"-vampirii seducatori, aparent fara suflet...
Insa trebuie sa fii atenta la greselile de scriere(observ ca scrii foarte bine, gramatical vorbind, dar am citit atatea fan-ficuri care mi-au dat cu acid in ochi, incat nu mai am incredere...) si sa te axezi mai mult pe trairile interioare ale personajelor. Spor la lucru!

| mihai69 a răspuns:

Jalnic. De fapt, ideea e preluată din alt film.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Am mai auzit o suta de povesti la fel si toate sunt de cea mai joasa speta. fetite care inca nu au avut un prieten si s-au uitat la twilight si alte minuni.
Nu te supara, dar ar trebui sa-ti cauti originalitatea.

| RorySan explică (pentru mihai69):

Nu este preluata din alt film
si din ce film este preluata mai ales
asta mi-a venit asta am scris nu am copiat ca sa strii

| RorySan explică (pentru Lizbeth):

Scuze ca nu am scris bine dar ma c-am grabeam

| RorySan explică (pentru SergiuBoss11):

Si cum? sa-mi caut originaliotatea ma ajuti te rog

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru RorySan):

Ascultand muzica

| mihai69 a răspuns (pentru RorySan):

Uite din ăsta, de pildă:
https://en.wikipedia.org/wiki/Vampires_Suck
PS nu am spus că ai fi copiat, ci doar că ideea a mai fost folosită, iar tu ai preluat-o în mod inconștient.
În fapt, chiar și filmul mai sus pomenit e o parodie a altora din acest gen, deci nici ei nu au făcut nimic original, dar se poate totuși crea brodând pe teme vechi. Totul este ca rezultatul să fie... hm... atrăgător. Și mai ales, inedit.

| Teardrop a răspuns:

Fumată